Užitečný idiot, nebo aktivista? Demonstrace proti Benešové jsou děsivé. Je libo deštník?

18. 05. 2019 18:27:24
Užitečný idiot, nebo přičinlivý občan? Kdo je tajemný Mi – Mi? Demonstrace proti nové ministryni mají vážný problém, o kterém se nesmí mluvit. Deštník jako řešení.

Agentura na pořádání demonstrací Milion chvilek pro demokracii odvedla mistrovský kus práce, když na principu pyramidové hry přesvědčila nudící se davy lidí o něčem, co žádný smysl nedává. Je v tom cosi velmi děsivého.

Celý článek ZDE

Ano, česká společnost je rozpolcená na přibližně dvě poloviny. Babišova nevídaná popularita (stabilních 30 procent voličské podpory s stejným výhledem na nejméně další volební období) zaktivovala v předvečer důležitých voleb do Evropského parlamentu akceschopné zástupce jeho odpůrců. A především partu kolem „neziskové“ agentury Milion chvilek.
Pokud by se stal opravdu nějaký průšvih, který by spontánně vyhnal lidi do ulic, budiž. Ale on se nestal.
O to pečlivěji je třeba věnovat pozornost motivům hlavního manažera agentury Mikulášovi Minářovi (Mi-Mi). Jeho nepřátelé se přou, zda je to jen „užitečný idiot“, nebo schopný a vyškolený manažer se sluníčkářským příběhem.
Agentura Milion (vedená panem Mi-Mi) tak musela vystavět sérii oslích můstků, připomínající Esherův labyrint, a ještě to celé zjednodušit, aby „nespokojení občané“ alespoň přibližně pochopili, proč mají být vlastně nespokojení.

Hlavním motem demonstrace je tzv. „nezávislost justice“. Nehledě na to, že je iluze – ministr spravedlnosti Kněžínek, která byl ve funkci necelý rok, měl u oponentů přezdívku „Babišův tajtrdlík“. Jen těžko si lze představit loajálnějšího úředníka, než byl Kněžínek.
Pokud by měl někdo zamést pod koberec nějakou Babišovu kauzu, pak by byl Kněžínek první s koštětem. Navíc je tu další problém: Čapí hnízdo není kauza, už dávno jde jen o to, že opozice vsadila na špatnou kartu a prohranou partii se snaží cosi zachránit tím, že na ni trvá.
Takže i kdyby chtěl Kněžínek někam něco zametat, bylo by mu koště k ničemu, protože zatím není co. Vzhledem ke Kněžínkově bezbřehé loajalitě by měly jakési demonstrace smysl tehdy, kdy byl jmenován do funkce.
Nyní „unaveného“ Kněžínka vystřídala na ministerském postu Marie Benešová. To už je jiná káva. Sice dělala poradkyni prezidentu Zemanovi, ale je zjevné, že pokud je někomu loajální, tak především sama sobě.

Celý článek ZDE

Marie Benešová, o které její odpůrci tvrdí, že je jako neřízená střela, tak představuje pro Babiše potenciálně mnohem větší hrozbu, než její předchůdce. V minulosti ostatně mnohokrát ukázala, že co jí rozhodně nechybí, je odvaha.
„Když přivedeš další tři, dostaneš deštník,“ tak prý znělo základní lákadlo agentury Milion na demonstraci o něčem, co se nedá ani vysvětlit, natož pochopit. Podle „transparentního“ účtu utratila agentura za deštníky 67 tisíc Kč, to máme bratru 6 700 deštníků.
Každopádně – volby do Evropského parlamentu jsou za pár dní, tak zas bude klid.

Celý článek ZDE

Autor: Ondřej Höppner | sobota 18.5.2019 18:27 | karma článku: 33.92 | přečteno: 1324x

Další články blogera

Ondřej Höppner

Nejdivnější kandidáti do parlamentu EU: Miss ráhno slečna Glajchšaltová

Představujeme nejdivnější kandidáty do parlamentu Evropské unie: Miss ráhno slečna Glajchšaltová chce vyváženou Evropu, ne že ne.

19.5.2019 v 6:26 | Karma článku: 13.40 | Přečteno: 738 | Diskuse

Ondřej Höppner

Kajínek bez zábran: Petr Kramný je nevinen. Žádná vražda v Egyptě – jen bulvární kydy.

Justiční mafie a podvržené důkazy. Rozhovor, ze kterého mrazí. Koho odsoudí příště? Vás? Nebo vaše děti?

18.5.2019 v 2:04 | Karma článku: 25.12 | Přečteno: 1085 | Diskuse

Ondřej Höppner

Benešová je nadějí pro českou justici, zní ze spolku Šalamoun

Nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová je velkou nadějí pro změnu justice, zní ze spolku Šalamoun, bojující o nezávislost justice.

17.5.2019 v 15:47 | Karma článku: 29.05 | Přečteno: 899 | Diskuse

Další články z rubriky Média

Josef Nožička

Právo kritizovat Českou televizi má jak běžný občan, tak i prezident

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek veřejně vyslovil přání, aby se změnilo vedení České televize, k čemuž by mohlo vést neschválení výročních zpráv o hospodaření veřejnoprávní televize Poslaneckou sněmovnou.

15.6.2019 v 18:15 | Karma článku: 44.14 | Přečteno: 3304 | Diskuse

Jirka Severa

Liberalismus u primátů druhu homo blbus americanus

Dočetl jsem zajímavou knihu. Byl to přepsaný traktát Susany Jacobyové původně vydaný v roce 2008, zvaný Věk amerického nerozumu. Spisovatelka ho doplnila a aktualizovala na součas Trumpova prezidentsví a přidala podtitulek...

14.6.2019 v 6:39 | Karma článku: 20.20 | Přečteno: 761 | Diskuse

Josef Nožička

Redaktor Palata proklíná Babiše, neboť americký konvoj musel zastavit na D1…

Kdo nese hlavní vinu na tom, že přesun amerického konvoje po české dálnici D1 nedopadl příliš slavně? Názory jsou různé...

1.6.2019 v 19:40 | Karma článku: 47.40 | Přečteno: 8175 |

Ondřej Höppner

Nejdivnější kandidáti do parlamentu EU: Miss ráhno slečna Glajchšaltová

Představujeme nejdivnější kandidáty do parlamentu Evropské unie: Miss ráhno slečna Glajchšaltová chce vyváženou Evropu, ne že ne.

19.5.2019 v 6:26 | Karma článku: 13.40 | Přečteno: 738 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1817

ing. Ondřej Höppner je novinář, vydavatel, grafik, mediální expert, autor koláží, spisovatel, šéfredaktor několika celostátních deníků a týdeníků... Specializuje se na britská a americká bulvární média. Nyní se věnuje vydávání a tvorbě hyperregionálních novin.

Založil nebo řídil tato periodika: Malostranské noviny, Staroměstské noviny, Novoměstské noviny, StaroBrněnské noviny, týdeník Spy, nedělník Aha, deník Šíp,deník SuperSpy, Nedělní Blesk, Večerník Praha a další. Spolupracoval s BBC v Londýně, žil také v Kanadě. Je autorem české verze fenoménu "módní policie" (Spy). Napsal desítky reportáží z různých koutů světa (Kuba, Peru, Hong Kong, Indonésie...)

Je autorem čtyř knih, poslední dvě jsou na téma nespravedlivě odsouzeného Petra Kramného a negativního vlivu médií na nezávislost policie a soudů.

Najdete na iDNES.cz